פתח תפריט

בנייה מתועשת

בנייה מתועשת

 

 

 

בנייה מתועשת היא שם כולל לשיטות שונות, ביניהן בנייה קלה, בנייה ירוקה או בנייה מודולרית. אולם מה שמאפיין אותה בחתך רוחבי ומבלי להיכנס לפרטים הטכנולוגיים המסובכים, הוא הרכבה מהירה של חלקי בניין שהוכנו מראש.

 

מדי שנה ענף הבנייה מתקדם בהתאם להתקדמות הטכנולוגית המתרחשת בעולם. כיום ניתן לראות מבנים מתקדמים הרבה יותר וגם בניינים אשר נבנים יותר בקלות ובמהירות כאשר הרף נהיה גבוה יותר ויותר. לבנייה המתועשת יש חלק גדול מהתקדמות ענף הבנייה ביעילות ובקידמה שהיא מביאה עימה.

 

מהי בנייה מתועשת?

טכנולוגיות הבנייה של היום מאפשרות לבנות מהר יותר, פשוט יותר ואפילו נקי יותר, לכן לא פעם כאשר אנו חולפים ליד אתר בנייה נבחין פתאום בבניין, ללא פיגומים, בלי שנראה עובדים רבים בשטח או רעש חזק האופייני לאתרי בנייה.

 

בבניה מתועשת, נעשה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות לייצור חלקי בניין מודולריים "בהזמנה אישית" מותאמת לכל לפרויקט ולצרכיו הייחודים, והם משונעים לאתרי הבנייה בכל מקום. בנייה מתועשת מתבססת על תכנון מראש בו מפחיתים ככל האפשר מן העומס באתר הבנייה עצמו באמצעות חלקים ורכיבים המוכנים מראש או ייצור מהיר של רכיבים תוך כדי בנייה. וזאת בניגוד לשיטות הבניה המקובלות בעבר שבהן פועלי הבניין מניחים בלוק אחרי בלוק ומדביקים אותם ידנית באמצעות טיט,עד שמקבלים בניין.

 

הבנייה המתועשת נפוצה במדינות רבות כבר שנים רבות, בשנים האחרונות החלה לצבור תאוצה גם במדינת ישראל בשל יתרונותיה הרבים:

 

קיצור תהליך הבנייה - שימוש נרחב בבנייה מתועשת יוכל לקצר תוך חמש שנים את משך הקמת בניין בשליש - כחצי שנה עד שמונה חודשים.

 

קיצור התהליכים יסייע בסופו של דבר להביא להוזלת מחירי הדירות.

 

בנייה בשיטה הקונבנציונלית המסורתית, מוגבלת ביכולת ליצור סוגים מסויימים של מבנים. הבנייה המתועשת הביאה לנו, את היכולת לבקר, לשלוט ביתר שאת אחר תהליכי הבנייה המתבצעים על הקרקע ולא בגובה ובתנאים הקשים של אתר הבנייה. היום אנחנו בונים בשיטה המתועשת גם אלמנטים מיוחדים לגשרים, לתשתיות וכמובן שגם לבניינים .כאשר היכולת ליצור כל מני צורות גיאומטריות גדולה מאוד.

 

בטיחות- בשיטה בה יוצקים את אריחי השיש לתוך הקיר, יש יתרון מבחינה בטיחותית.

 

יתרון נוסף של הבנייה המתועשת הוא שהיא מפחיתה מאד את הסיכוי לתקלות מאחר ובדיקת האיכות של הקירות נעשית עוד במפעל על ידי אדם מיומן.

 

חיסכון - מעצם האפשרות לצמצם משמעותית את זמני הבנייה, כמו כן כל יום בו המבנה אינו

נמכר או אינו מושכר, הוא הפסד כלכלי.

 

בנייה מתועשת נחשבת גם לידידותית לסביבה כי היא מביאה לייצור מינימום פסולת ואבק באתר הבניה, תהליך הייצור עצמו מונע זיהום אוויר, לכלוך ומטרדים, הנגרמים בשיטות הבנייה הקונבנציונליות בשטח ולכן, הבנייה המתועשת זוכה גם לכינוי "בנייה ירוקה".

 

אז למה לא משתמשים בה יותר?

אם לבנייה  המתועשת יתרונות רבים על פני הבניה המסורתית נשאלת השאלה, מדוע פחות רוב המבנים בישראל אינם נבנים בשיטת הבניה המתועשת?!

 

קיימת עדיין חשדנות כלפי הבנייה המתועשת למרות שבמדינות אחרות בעולם משתמשים בה כבר למעלה מ20 שנה. הסיבה לחשדנות יכולה להיות ניסיונות לא מוצלחים בשנות ה-60 וה-70 עם הבנייה הזו שהיו פחות מוצלחים, אבל מאז עברנו הרבה מאוד. נוסף לכך בענף הבנייה הישראלי קיימת שמרנות רבה. תוסיפו את העובדה שהשיטה המתועשת דורשת הכשרה יקרה של כח אדם אשר תדרוש מהחברות להשקיע זמן ומשאבים, ולפניכם התשובה.

 

נותר לנו לקוות ששיטת הבנייה המתועשת תתפתח ותאומץ ע"י יותר ויותר יזמים וקבלנים ישראלים, וכאשר זה יקרה ההוזלה בעלויות הבניה תגולגל גם אל הצרכנים.

 

 

מניית קבוצת אורון - לצפיה במניה לחצו כאן

כתובת: יהודה הנחתום 6, בית דניאל, באר שבע
טל. 08-6295000

פקס. 08-6270051

מייל.  oron@oron-group.co.il

 

כל הזכויות שמורות לקבוצת אורון בע”מ

אודות הנגישות

קבוצת אורון - אחזקות והשקעות בע   BDI דן אנד ברד סטריט duns

 

חותם אמינות עברית

 

הפעל נגישות

בניית אתרים